en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – bliuzoną mergaitėms su gobtuvu „KEYIQI“

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – bliuzoną mergaitėms su gobtuvu „KEYIQI“

Trumpas produkto aprašymas: bliuzonas mergaitėms su gobtuvu, „KEYIQI“, mod. K-199 – melanžinės pilkos spalvos trikotažinės medžiagos, su gobtuvu. Bliuzone yra tekstilinės virvelės, kurios neturi laisvų galų, užsegamas užtrauktuku, abiejuose šoneliuose ant viršaus prisiūtos kišenės, kairiojo šonelio viršutinėje dalyje pritvirtinta drugelio imitacijos blizgi aplikacija, nugarinė dalis kiek prailginta. Bliuzono juosmens srityje panaudota funkcinė tekstilinė virvelė su laisvais galais, kurių ilgis, kai drabužis ištiestas - 24 cm, virvelių laisvieji galai surišti mazgu ir ardosi.

 

Bliuzonas mergaitėms su gobtuvu, „KEYIQI“, mod. K-199 yra pavojingi, t. y. neatitinka standarto LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamosios virvelės. Techniniai reikalavimai“ 3.4 skyriaus - „Krūtinės ląstos ir juosmens sritis“ 3.4.2 punkto c dalies –„drabužių juosmens srityje neturi būti ilgesnių kaip 14 cm funkcinių virvelių“ ir  3.1.1 punkto – „įveriamųjų virvelių, funkcinių virvelių ir surišamų diržų ar juostų laisvieji galai neturi būti su mazgais ar trimačiais puošmenimis ir turi būti sutvirtinti, kad neatbrigztų“ reikalavimų. Nustatyta, kad  Bliuzono juosmens srityje panaudota funkcinė tekstilinė virvelė su laisvais galais, kurių ilgis, kai drabužis ištiestas – 24 cm, virvelių laisvieji galai surišti mazgu ir ardosi.  Vilkint bliuzoną pagal paskirtį ar įprastomis numatytomis vartojimo sąlygomis, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį bei amžių (ilgi virvelių laisvieji galai įsipainioja į judančius mechanizmus, nukrenta, užsikabina, susilaužo ranką/koją) gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta vidutinė riziką.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius 2020-11-24  sprendimu Nr. 1MS-15 uždraudė UAB „Thorgilso technologijos“, tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įspėti vartotojus apie susijusią su gaminiu riziką, iš vartotojų sugrąžintus bliuzonus bei turimą šių produktų likutį saugiai sunaikinti, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų bei ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Tarnybai pateikti sunaikinimą patvirtinantį dokumentą.