en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – vaikišką striukę-liemenę su gobtuvu „Seagull Fashion“

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – vaikišką striukę-liemenę  su gobtuvu...

Trumpas produkto aprašymas: vaikiška striukė-liemenė su gobtuvu „Seagull Fashion“, mod. 13558# – mėlynos spalvos, viršus pasiūtas iš slidaus audinio, sudaigstyto horizontaliomis juostomis (segmentais), įleistinėmis kišenėmis šonuose, su gobtuvu ir stovės tipo aukšta apykakle, užsegama užtrauktuku ir metalinėmis spaudėmis, gobtuvas pilkos trikotažinės spalvos medžiagos, priekinėje dalyje kairiojo šonelio viršutinėje dalyje pritvirtinta tekstilinė aplikacija su užrašu SPORTS. Gobtuve panaudotos funkcinės elastinės virvelės su plastikiniais dydžio reguliatoriais;

 

Vaikiška striukė-liemenė su gobtuvu „Seagull Fashion“, mod. 13558#; yra pavojinga, t. y. neatitinka standarto  LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamosios virvelės. Techniniai reikalavimai“ 3.3 skyriaus „Vyresniems vaikams ir paaugliams skirtų drabužių galvos, kaklo ir viršutinė krūtinės ląstos sritis“ 3.3.2. punkto reikalavimų – „Funkcinės virvelės turi būti ne ilgesnės kaip 7,5 cm. Funkcinės virvelės negali būti pagamintos iš elastinių virvelių“. Naudojant gaminį pagal paskirtį ar įprastomis numatytomis vartojimo sąlygomis, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį bei amžių (gobtuve panaudotos funkcinės elastinės virvelės be laisvųjų galų su plastikiniais reguliatoriais, virvelės užsikabina, trukteli atgal, sužeidžia veidą, akis, ypač jeigu yra fiksatoriai) gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta vidutinė riziką.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno   regiono rinkos priežiūros skyrius 2020-11-24  sprendimu Nr. 1MS-17 uždraudė UAB „Thorgilso technologijos“, tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įspėti vartotojus apie susijusią su gaminiu riziką, iš vartotojų sugrąžintas vaikiškas striukes-liemenes su gobtuvu bei turimą šių produktų likutį saugiai sunaikinti, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų bei ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Tarnybai pateikti sunaikinimą patvirtinantį dokumentą.