*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – vaikišką striukę „SEAGULL“, mod. CSQ-65001

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – vaikišką striukę „SEAGULL“, mod. CSQ-65001

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – Vaikišką striukę „SEAGULL“, mod. CSQ-65001.

 

Trumpas produkto aprašymas: vaikiška striukė dvipusė – viena pusė pasiūta iš slidaus, pereinamų spalvų audinio, kita pusė pasiūta iš pilkos spalvos su juodos spalvos marginimu trikotažinės medžiagos. Striukė užtraukiama užtrauktuku, priekio puselėse įleistinės kišenės užtraukiamos užtrauktukais. Kairiojoje priekio puselėje, krūtinės srityje prisiūta emblema. Striukė su gobtuvu. Gobtuve įverta funkcinė virvelė laisvais galais. Striukė skirta mažiems vaikams.

 

Vaikiška striukė „SEAGULL“, mod. CSQ-65001 yra pavojinga, t. y. neatitinka LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamosios virvelės. Techniniai reikalavimai“ 3.2.1 punkto reikalavimų – „Neturi būti modeliuojami, gaminami ir tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo arba viršutinėje krūtinės ląstos srityje“. Striukė su gobtuvu. Gobtuve įverta funkcinė virvelė laisvais galais. Vaikiška striukė dėl susižeidimo ir pasismaugimo pavojaus kelia mažiems vaikams  rimtą riziką.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Šiaulių  regiono rinkos priežiūros skyrius 2020-11-25  sprendimu Nr. 1LG-27 uždraudė UAB „Minimarket, tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įspėti vartotojus apie susijusią su gaminiu riziką, iš vartotojų sugrąžintas vaikiškas striukes bei turimą šių produktų likutį saugiai sunaikinti, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų bei ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Tarnybai pateikti sunaikinimą patvirtinantį dokumentą.

Įstatymų naujovės