*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – Vaikišką striukę su gobtuvu „Seagull“

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – Vaikišką striukę su gobtuvu „Seagull“

Trumpas produkto aprašymas: Vaikiška striukė-liemenė su gobtuvu „Seagull Fashion“, mod. 13558# – striukė kamufliažinė, pilkos spalvos. Viršus pasiūtas iš slidaus audinio, su įleistinėmis kišenėmis šonuose, užsegama užtrauktuku su gobtuvu. Kairiojo šonelio viršutinėje dalyje pritvirtinta vertikali tekstilinė juostelė su užrašu HAVE HONOR AND COURAGE. Gobtuve panaudotos funkcinės elastinės virvelės su plastikiniais sprunkliais, kurių laisvieji galai kabo apie 190 mm.

 

Vaikiška striukė su gobtuvu „Seagull“ (kamufliažinė), mod. CSQG701 yra pavojinga, t. y. neatitinka LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamosios virvelės. Techniniai reikalavimai“ 3.3 skyriaus „Vyresniems vaikams ir paaugliams skirtų drabužių galvos, kaklo ir viršutinė krūtinės ląstos sritis“  3.3.1 punkto – „įveriamųjų virvelių galai neturi būti laisvi. Kai drabužis yra patiestas ant plokštumos it visiškai ištiestas ir įveriamųjų virvelių be laisvųjų galų kilpos neturi kyšoti. Kai drabužio sutraukiamoji dalis yra sutraukta iki mažiausio tinkamo dydžio, išsikišusių kilpų perimetras turi būti ne didesnis kaip 15 cm. Jei įveriamosioms virvelėms be  laisvųjų galų reguliuoti naudojami fiksatoriai jie turi būti pritvirtinti prie drabužio“ ir 3.3.2 punkto – „funkcinės virvelės turi būti ne ilgesnės kaip 7,5 cm.  Funkcinės virvelės negali būti pagamintos iš elastinių virvelių“, reikalavimų. Naudojant Striukes pagal paskirtį ar įprastomis numatytomis vartojimo sąlygomis, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį bei amžių (elastinės virvelės užsikabina, trukteli atgal ir sužeidžia veidą, akis, ypač jeigu yra reguliatoriai) gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta vidutinė riziką.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno   regiono rinkos priežiūros skyrius 2020-11-24  sprendimu Nr. 1MS-16 uždraudė UAB „Thorgilso technologijos“, tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įspėti vartotojus apie susijusią su gaminiu riziką, iš vartotojų sugrąžintas vaikiškas striukes su gobtuvu bei turimą šių produktų likutį saugiai sunaikinti, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų bei ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Tarnybai pateikti sunaikinimą patvirtinantį dokumentą.

Įstatymų naujovės