*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – Vaikiškas kelnes, art. VKL-2, mod. 5031871, dydis – 140 cm

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – Vaikiškas kelnes, art. VKL-2, mod. 5031871,...

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą gaminį – Vaikiškas kelnes, art. VKL-2, mod. 5031871, dydis – 140 cm.

 

Trumpas produkto aprašymas: vaikiškos laisvalaikio tipo kelnės, tiesiomis klešnėmis, pilkšvai rusvos (chaki) spalvos, užsegamos užtrauktuku. Kelnių klešnės iš priekinės ir nugarinės pusės persiūtos dekoratyvine triguba peltakio siūle, ant viršaus prisiūtomis kišenėmis priekinėje ir nugarinėje pusėse, dešinėje klešnėje ant šoninės susiuvimo siūlės, ties keliu, prisiūta kišenė su atvartu. Liemens srityje prisiūtos tekstilinės kilputės diržui įverti, taip pat panaudotos įveriamosios funkcinės elastinės virvelės su fiksatoriais, kurių laisvų galų ilgis 4 cm. Kelnių apatinėje (klešnių) dalyje panaudotos įveriamosios funkcinės elastinės virvelės, kurios yra nepritvirtintos ir laisvai kabo žemiau apatinio drabužio krašto (palankos), įskaitant fiksatorius, kai klešnių apačia ištiesta – 2 cm, kai klešnių apačia sutraukta – 12 cm.

 

Vaikiškos kelnės, art. VKL-2, mod. 5031871, dydis – 140 cm, yra pavojingos, t. y. neatitinka standarto LST EN 2008/P 2009  „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamosios virvelės. Techniniai reikalavimai“ 3.5 skyriaus „Drabužių apatiniai kraštai, esantys žemiau šakumo“ 3.5.1 punkto reikalavimų: „įveriamosios, funkcinės ar dekoratyvinės virvelės, įskaitant visus fiksatorius, negali kaboti žemiau apatinio drabužio krašto“. Dėvint vaikiškas kelnės, art. VKL-2, mod. 5031871, dydis 140 cm, pagal paskirtį ar įprastomis numatytomis vartojimo sąlygomis, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį bei amžių (vyresni vaikai), gali kilti pavojus naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai (funkcinių elastinių virvelių laisvieji galai, kurie kabo žemiau apatinio drabužio krašto, gali įsipainioti į konstrukcijas, judančius mechanizmus, užsikabinti, vaikas gali pargriūti ir susižeisti ar susilaužyti galūnes). Platintojas UAB „Svelitus“ pateikė į rinką pavojingas kelnes, kurios dėl naudotojų susižeidimo bei lūžių pavojaus kelia nedidelę riziką.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius 2021-03-16  sprendimu Nr. 1MS-1 uždraudė UAB „Svelitus“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įspėti vartotojus apie susijusią su gaminiu riziką, iš vartotojų sugrąžintus kelnes bei turimą šių produktų likutį saugiai sunaikinti, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų bei ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Tarnybai pateikti sunaikinimą patvirtinantį dokumentą.

Įstatymų naujovės