en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – karinį rinkinį

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – karinį rinkinį

 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – karinį rinkinį „Shot gun“ NO. 771/

 

Trumpas produkto aprašymas: žaislinis juodos, rudos spalvos šautuvas sukomplektuotas su šešiais su šešiais rutulio formos svaidiniais ir juodos spalvos lankas su trimis juodos spalvos siurbtukais strėlėmis ir trys juodos, sidabrinės spalvų pistoletai su septyniais strėlytės formos svaidiniais su siurbtukais. Siurbtukai iš rožinės spalvos tamprios medžiagos. Pakuotė paženklinta etikete, kurioje nurodyti rekvizitai valstybine kalba: „Šautuvas. Yra smulkių detalių. Kilmės šalis Kinija. Gamintojas POLY TECHNOLOGIES INC. 13738995875 Importuotojas UAB „Nersama“ Pramonės pr. 16-14 salė Kaunas Tel. +370 600 25671, el. paštas: nersamazaisliukai@gmail.com“. Ant gamyklinės pakuotės nurodyta amžiaus grupė 3+, CE ženklas.

 

Žaislas – karinis rinkinys „Shot Gun“ NO. 771, yra pavojingas; t. y. bandymo metu nustatyta, kad žaislo mechaninės ir fizinės savybės neatitinka žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1:2015 „Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 4.17.1 b) punkto reikalavimų, t. y. esant mažiausiai 4 N tempimo jėgai siurbtukai atsiskyrė, – elastingos medžiagos, naudojamos smogiamajam paviršiui, neturi nusiimti (tempimo bandymas, apsauginės detalės). Žaislo ženklinimas neatitinka „Žaislų saugos techninio reglamento“ II skyriaus 7.7 ir standarto LST EN 71-1:2015 „Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 7.7.2 punkto reikalavimų (nenurodyta: „Įspėjimas. Nenukreipti į akis arba veidą“). Žaislas naudojamas pagal paskirtį ar numanomu būdu, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį, gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta rizika – rimta.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius 2019-02-19 sprendimu Nr. 1RR-18 uždraudė UAB „Nersama“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją dėl tolimesnių veiksmų eigos.