*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – medinį stumduką – edukacinį kubą

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – medinį stumduką – edukacinį kubą

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – medinį stumduką – edukacinį kubą art. M:W11B128, prekės brūkšninis kodas 5902802909954.

 

Trumpas produkto aprašymas: Žaislas – tai keturių ratukų spalvingas medinis kubo formos veiklos centras su stūmimo rankena, už kurios vaikas gali prisilaikyti vaikščiojimo metu. Kubas su 6 žaidimų rinkiniu: viršuje labirintai su stumdomomis mašinėlėmis ir metalinių vielų kilpos su besislenkančiais mediniais karoliukais, šonuose mokymo laikrodis su judančiomis plastiko strėlytėmis, trijų eilių skirtingų spalvų ir formų skaitliukai, labirintai su stumdomais plastiko elementais, kurie padengti naminių gyvūnų piešinėliais su plastiko plėvele, besisukantys blokeliai su skaičiais vienoje pusėje ir kitoje – atitinkamu skaičių piešinėliais.

 

Žaislas – medinis stumdukas – edukacinis kubas, art. M:W11B128, prekės brūkšninis kodas 5902802909954 yra pavojingas t. y. pateikto į rinką žaislo mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1:2014+A1:2018 „Žaislų sauga. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 5.1 e) punkto reikalavimų žaislams, kurie skirti jaunesniems kaip 3 metų vaikams – pamerkimo poveikio įvertinimo bandymo metu lipdukas su plastiko plėvele atsiklijavo, tempimo bandymo metu esant mažiausiai 14 N tempimo jėgai atsiskyrė lipduko plastiko plėvelė, kuri visiškai telpa į smulkių detalių cilindrą. Lietuvos rinkai negalima pateikti žaislų, jeigu jie neatitinka esminių saugos reikalavimų: Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2011-04-01 įsakymu Nr.4-174 patvirtinto Žaislų saugos techninio reglamento  13.2, 13.3, 13.4 punktuose nustatyto bendrojo saugos reikalavimo ir Reglamento 2 priede nustatytų specialių saugos reikalavimų. Nustatyta rizika –  rimta.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Šiaulių regiono rinkos priežiūros skyrius 2020-11-25 sprendimu Nr. 1LG-26 uždraudė Aidui Lukoševičiui  (individualios veiklos vykdymo pažyma Nr. 081216, internetinė parduotuvė www.babycare.lt), tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos ir sunaikinti, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie susijusią su pavojingu žaislu riziką, bei ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Tarnybai pateikti žaislo sunaikinimą patvirtinantį dokumentą.

Įstatymų naujovės