*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – paspirtuką

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – paspirtuką

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą: paspirtuką „Scooter“ 2674. 

 

Trumpas produkto aprašymas: žaislas paspirtukas geltonos spalvos, metalinis, sulankstomas. Paspirtuką sudaro: atraminė aikštelė su trimis plastiko ratais (vienu priekiniu ir dviem galiniais) ir kojiniu stabdžiu – purvasargiu, sulankstymo mechanizmas, reguliuojamo aukščio vairavamzdis ant kurio rankenų užmautos minkšto plastiko movos. Tvirtinimo detalės – metaliniai varžtukai. Ant paspirtuko atskirų dalių priklijuoti spalvingi popieriniai lipdukai su plastiko plėvele. Paspirtukas įpakuotas kartoninėje pakuotėje. Pakuotė papildomai paženklinta etiketėmis, kuriose valstybine kalba nurodyta "Platintojas UAB "Tavo noras", Pramonės g. 16, Kaune, Urmo bazė vakarinė galerija, 2 salė, 4 vieta. Tel:+37067036834; +37069803728 Kilmės šalis Kinija, Dėmesio: pavojus užspringti. Dėl aštrių kampų ir smulkių detalių netinka vaikams iki 3 metų". Papildomai pateikta naudojimo instrukcija, kurioje nurodyta: "1. Produktas skirtas 3-7 metų vaikams. 2. Važinėtis ir žaisti tik su suaugusiųjų priežiūra. 3 Draudžiama važinėtis netoli laiptų, stačių nuokalnių, važiuojamojoje gatvės dalyje. 4. Vaikui pačiam minant triratuko pedalus negalima jo stumti už rankenos. 5. Paspirtukas išlaiko iki 30 kg. svorio.

 

Gaminio kilmės šalis - Kinija, importuotojas ir jo adresas - nenurodytas, platintojas - UAB "Tavo noras", Pramonės pr. 16, Kaunas.

 

Produktas yra pavojingas, t. y. žaislo mechaninės fizinės savybės neatitinka standarto EN 71-1:2015 Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 4.9., 4.15.5.2, 4.15.5.3 b), 4.15.5.6, 4.15.5.7 punktų reikalavimų, t. y. nepateiktos priežiūros ir surinkimo instrukcijos lietuvių kalba, neatitinka priekinio rato skersmuo, rankenų galo skersmuo, nusitraukia apsauginės movos ir atsidengia išsikišęs metalinis vamzdelis, neatitinka reikalavimų vairavamzdžio statinis stipris. Žaislas nepaženklintas gamintojo, importuotojo rekvizitais, kas neatitinka "Žaislų saugos techninio reglamento" II skyriaus 7.6 ir 9.4 punktų reikalavimų. Žaislas naudojamas pagal paskirtį ar numanomu būdu, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį, gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai, kas neatitinka "Žaislų saugos techninio reglamento" 2 priedo II dalies 2 punkto, 3, 19 punkto, III skyriaus 13.1 punkto ir 13.2 punkto reikalavimų.

 

Vidutinė rizika.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno apskrities skyrius 2017-09-06 sprendimu Nr. 1MS-4 uždraudė UAB „Tavo noras“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją dėl tolimesnės veiksmų eigos.

Įstatymų naujovės