*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingas vaikiškas kelnės Narmini Kids, brūkšninis kodas 0000000034227, dydis 1/86 cm

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingas vaikiškas kelnės Narmini Kids, brūkšninis kodas...

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingas vaikiškas kelnės Narmini Kids, brūkšninis kodas 0000000034227, dydis 1/86 cm.

 

Trumpas produkto aprašymas: Vaikiškos kelnės juodos spalvos, įleistinėmis kišenėmis šonuose, priekinėje dalyje ant kairės klešnės – mergaitės atvaizdo lipdukas ir užrašas „Love yourself“. Kelnių juosmuo iš lastikinio pynimo trikotažinės medžiagos, į kurį įverta guma ir metalizuoto siūlo virvelė, kurios laisvi galai apie 29,5 cm, kai kelnių sutraukiamoji dalis visiškai ištiesta.

 

Vaikiškos kelnės Narmini Kids, brūkšninis kodas 0000000034227, dydis 1/86 cm yra pavojingos, t. y. neatitinka standarto LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamosios virvelės. Techniniai reikalavimai“ 3.4.1 a) punkto reikalavimų – „Drabužiuose, kurie dėvimi žemyn nuo juosmens be petnešėlių, petnešų ar rankovių, pvz. kelnėse, šortuose, sijonuose, apatinėse kelnaitėse, apatinėse maudymosi kostiumėlio dalyse, neturi būti: a) įveriamųjų virvelių laisvųjų galų, iš abiejų pusių ilgesnių kaip 20 cm., kai drabužis yra neįtemptoje įprastoje padėtyje“. Naudojant vaikiškas kelnes pagal paskirtį ar įprastomis numatytomis vartojimo sąlygomis, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį bei amžių, vaikiškos kelnės gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai (kelnėse neturi būti įveriamųjų virvelių laisvųjų galų, iš abiejų pusių ilgesnių kaip 20 cm., kai drabužis yra neįtemptoje įprastoje padėtyje), nes ilgi laisvi galai gali įsipainioti į konstrukcijas, judančius mechanizmus, užsikabinti, vaikas gali pargriūti ir susižeisti ar susilaužyti galūnes.Įvertinus riziką, nustatyta rimta rizika – kyla susižalojimo pavojus

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius 2021-05-28 sprendimu Nr. 1VB-33 uždraudė UAB „Urmolita“, tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu, sunaikinti pavojingą gaminį, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Tarnybai pateikti gaminio sunaikinimą patvirtinantį dokumentą ir teikti informaciją dėl tolimesnių veiksmų.

Įstatymų naujovės