*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į rinką demisezoninę striukę mergaitėms Star su gobtuvu „Bembi“, brūkšninis kodas 4823109602618

Uždrausta teikti į rinką demisezoninę striukę mergaitėms Star su gobtuvu „Bembi“, brūkšninis...

Uždrausta teikti į rinką demisezoninę striukę mergaitėms Star (juodos spalvos) su gobtuvu „Bembi“,  mod. KT222-Y00, art.3222023340, dydis 110 cm, brūkšninis kodas 4823109602618.

 

Trumpas produkto aprašymas: juodos spalvos, viršus pasiūtas iš tekstilinio audinio, su gobtuvu, užsegama užtrauktuku ir metalinėmis spaudėmis, su įleistinėmis kišenėmis priekinėje dalyje, kurios užsegamos metalinėmis spaudėmis, priekinėje dalyje dešiniojo šonelio apatinėje dalyje pritvirtinta aplikacija su užrašu „Bembi“, nugarinė dalis kiek prailginta. Gobtuve panaudotos įveriamosios funkcinės tekstilinės virvelės su laisvais galais, kurių ilgis apie 9 cm, laisvieji galai surišti mazgu ir nesutvirtinti (gali atbrigzti), bei juosmens srityje panaudota funkcinė tekstilinė virvelė su laisvais galais, kurių ilgis, kai drabužis ištiestas - 9 cm, virvelių laisvieji galai surišti mazgu ir nesutvirtinti.

 

Demisezoninė striukė mergaitėms Star (juodos spalvos) su gobtuvu „Bembi“,  mod. KT222-Y00, art.3222023340, dydis 110 cm, brūkšninis kodas 4823109602618 yra pavojinga, t. y. striukė    pagal gobtuve esančių virvelių įvertinimą neatitinka saugos reikalavimų, kaip numatyta  LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamosios virvelės. Techniniai reikalavimai“ 3.2 skyriaus – „Mažiems vaikams skirtų drabužių galvos, kaklo ir viršutinės krūtinės ląstos sritis” 3.2.1 punkto reikalavimų – „Neturi būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo arba viršutinėje krūtinės ląstos srityje” ir 3.1.1 punkto – „įveriamųjų virvelių, funkcinių virvelių ir surišamų diržų ar juostų laisvieji galai neturi būti su mazgais ar trimačiais puošmenimis ir turi būti sutvirtinti, kad neatbrigztų“. Naudojant striukę pagal paskirtį ar įprastomis numatytomis vartojimo sąlygomis, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį bei amžių (gobtuve panaudotos įveriamosios funkcinės tekstilinės virvelės su laisvais galais, kurių ilgis apie 9 cm, laisvieji galai surišti mazgu ir nesutvirtinti (gali atbrigzti), virvelės gali užsikabinti už konstrukcijų, atramų, laikiklių, atplaišų, vaikui nukritus gali susižeisti ar pasismaugti) gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Įvertinus gaminį, nustatyta rimta rizika.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15, 16 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno apskrities skyrius 2021-05-31 sprendimu Nr. 1MS-5 uždraudė MB „Matata“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos; įspėti vartotojus apie susijusią su pavojingu produktu riziką; saugiai sunaikinti, vadovaujantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimais bei pateikti Tarnybai sunaikinimą patvirtinantį dokumentą.

Įstatymų naujovės