en

Uždrausta teikti į rinką pavojingą adapterį

Uždrausta teikti į rinką pavojingą adapterį


 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą elektrotechnikos gaminį – adapterį (suderintuvą) su jungikliu (4 kištukiniai lizdai), mod. 807, kodas QTY.10PCS, prekės brūkšninis kodas nenurodytas.

 

Trumpas produkto aprašymas: adapteris 4 kištukinių lizdų su jungikliu, be įžeminimo, baltos spalvos, išardomas, ant gaminio vidinės pusės (ant kištuko susilietimo paviršiaus) išlietas reljefinis užrašas 807, „MADE IN CHINA“, 50/60 Hz, 16A, 250V~, įžeminimo ženklas.

 

Elektrotechnikos gaminys  adapteris (suderintuvas) su jungikliu (4 kištukiniai lizdai), mod. 807, kodas QTY.10PCS, yra pavojingas; t.y. neatitinka Direktyvos dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su elektrotechniniais gaminiais, skirtais naudoti tam tikrose įtampos ribose, suderinimo, reikalavimų ir atitinkamų Europos standartų IEC 60884-1:2002+A1:2006+A2:2013 ir IEC 60884-2-5 reikalavimų.  Bandymo metu nustatyta, kad gaminio elektrinis atsparumas nepakankamas, konstrukcija neturi leisti prisiliesti prie įtampingųjų dalių, t.y. neturi būti galimas elektrinis sujungimas tarp kištuko kaiščių ir lizdinių kontaktų tuo metu, kai prie vieno kaiščio galima prisiliesti, adapteriai turi būti sukonstruoti taip, kad jų būtų neįmanoma atidaryti ranka ar naudojant įprastas priemones, pvz., atsuktuvą, padarant juos nebenaudojamais. Nustatyta rizika – rimta.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Marijampolės apskrities skyrius 2018-12-19 sprendimu Nr. 1JPE-41 uždraudė  įmonei UAB „Marileda“  tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją dėl tolimesnių veiksmų eigos.