*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į rinką pavojingą dieninį kremą

Uždrausta teikti į rinką pavojingą dieninį kremą

 

Uždrausta teikti į rinką pavojingą dieninį kremą BiTЭKC® Roskošnoje Pitanije “Argan i Mindal“, prekės brūkšninis kodas 48101153020062.

 

Trumpas produkto aprašymas: kosmetikos gaminys tiekiamas rinkai aukso spalvos su balta juosta kartono pakuotėje, apgaubtoje skaidriu plastiku, kurioje yra dėžutė su kremu. Kosmetikos gaminio pakuotė paženklinta ženklinimo etikete lietuvių kalba, kurioje nurodyta: „ROSKOŠNOJE PITANIJE dieninis kremas „Argan i mindal“, 45 ml. Dieninis kremas sukurtas veido odai ir odai aplink akis prižiūrėti. Intensyviai maitina odą visą dieną. Aktyviai minkština, padeda pašalinti odos sausumą. Suteikia odai šilko glotnumo. Greitai ir lengvai įsigeria į odą. <...> Naudojimas. Rytais švelniais judesiais tepti kremu veido odą ir odą aplink akis. Saugoti nuo vaikų. Laikyti kambario temperatūroje. Ingredients: žr. ant pakuotės. Importuotojas UAB „Kosmelita“, Kaunas, Taikos pr. 100. Tel. (8-37)351724. Atsakingas asmuo SIA Euro B&V, Anninmuižas 48-48, Ryga, Latvija. Gamintojas ZAO “Viteks”, Minskas, Baltarusija. Serijos nr. žr. ant pakuotės. Geriausias naudoti iki pabaigos 12.2017”.

                                                            

Produktas yra pavojingas, t.y.neatitiko 2009 m. lapkričio 30 d. EuroposParlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių IV skyriaus 14 straipsnio 1 dalies d punkto i papunkčio reikalavimo, kad kosmetikos gaminių sudėtyje negali būti konservantų, kurie išvardyti šio reglamento V priede, bet naudojami nesilaikant šio priedo reikalavimų, ir II skyriaus 3 straipsnio reikalavimo, kad rinkai tiekiami kosmetikos gaminiai turi būti saugūs žmonių sveikatai, jei naudojami laikantis įprastų ar numanomų naudojimo reikalavimų; neatitiko Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 3 str. 5 d. pateikto saugaus gaminio apibūdinimo (saugus gaminys – bet koks gaminys, kurio vartojimas įprastomis ar galimomis iš anksto pagrįstai numatyti vartojimo sąlygomis nekelia jokios rizikos) ir yra pavojingas (nesaugus), t.y. kosmetikos gaminio pakuotės ženklinime pateiktame ingredientų sąraše nurodytas medžiagų (konservantų) metilchloroizotiazolinono ir metilizotiazolinono mišinys, kuris uždraustas naudoti nenuplaunamuose kosmetikos gaminiuose dėl potencialo jautrinti odą. Importuotojas UAB „Kosmelita“, tiekiantis rinkai kosmetikos gaminį -  dieninį kremą BiTЭKC® Roskošnoje Pitanije “Argan i Mindal“, neatitinkantį 2009 m. lapkričio 30 d. Europos  Parlamentoir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių IV skyriaus 14 straipsnio 1 dalies d punkto i papunkčio ir II skyriaus 3 straipsnio reikalavimų, pažeidė Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 8 straipsnio 1 punkto reikalavimąteikti į rinką tik saugius gaminius.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str. ir siekiant, kad produktas nepatektų vartotojams, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Tauragės apskrities skyrius 2017-09-15 sprendimu Nr. 1LKA-79 uždraudė UAB „Kosmelita“ tiekti produktą į rinką, įpareigojo nedelsiant pašalinti pavojingą produktą iš rinkos, įspėti vartotojus apie susijusią su pavojingu gaminiu rizika, pavojingą gaminį susigrąžinti iš vartotojų ir sunaikinti teisės aktų nustatyta tvarka.

Įstatymų naujovės