en

Uždrausta teikti į rinką pavojingą gaminį – šortus berniukams Fashion Wear, dydis 104 cm

Uždrausta teikti į rinką pavojingą gaminį – šortus berniukams Fashion Wear, dydis 104 cm

Trumpas produkto aprašymas: šortai berniukams Fashion Wear, dydis 104 cm, brūkšninis kodas 6959201567221 – pilkos spalvos, trikotažinio audinio, su įleistinėmis kišenėmis šonuose, priekinėje dalyje ant dešinės klešnės yra traktoriuko aplikacija ir užrašas WORK. Šortų šonuose, lygiagrečiai šoninių susiuvimo siūlių, pritvirtintos dekoratyvinės 3 cm pločio juodos spalvos tekstilinės juostos su pasikartojančiu užrašu RUNING SPORT, kurios iš abiejų šonų laisvai kabo 14,5 cm žemiau drabužio krašto (palankos);

 

Šortai berniukams Fashion Wear, dydis 104 cm, brūkšninis kodas yra pavojingi, t. y. neatitinka darniojo standarto LST EN 14682:2015 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamosios virvelės. Techniniai reikalavimai“ 3.5 skyriaus „Drabužių apatiniai kraštai, esantys žemiau šakumo“ 3.5.1 punkto reikalavimų: „įveriamosios, funkcinės ar dekoratyvinės virvelės, įskaitant visus fiksatorius, negali kaboti žemiau apatinio drabužio krašto“. Šortų šonuose, lygiagrečiai šoninių susiuvimo siūlių, pritvirtintos dekoratyvinės 3 cm pločio juodos spalvos tekstilinės juostos laisvai kabo 14,5 cm žemiau drabužio krašto (palankos). Naudojant šortus pagal paskirtį ar įprastomis numatytomis vartojimo sąlygomis, atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį bei amžių (dekoratyvinių juostų laisvieji galai įsipainioja į konstrukcijas, mechanizmus, užsikabina, vaikas pargriūva ir susižeidžia, susilaužo galūnes) gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Nustatyta didelė riziką.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno   regiono rinkos priežiūros skyrius 2020-11-24  sprendimu Nr. 1MS-14 uždraudė  UAB „Thorgilso technologijos“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įspėti vartotojus apie susijusią su gaminiu riziką, iš vartotojų sugrąžintus šortus bei turimą šių produktų likutį saugiai sunaikinti, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų bei ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Tarnybai pateikti sunaikinimą patvirtinantį dokumentą.