*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į rinką pavojingą kimštinį žaislą

Uždrausta teikti į rinką pavojingą kimštinį žaislą

 

Uždrausta teikti į rinką pavojingą kimštinį žaislą „HARE bENYA“. 

 

Trumpas produkto aprašymas: Žaislas  rožinės spalvos minkštas kimštinis dirbtinio kailio zuikutis su baltos spalvos ausimis, snukučiu iš standžiojo plastiko juodos spalvos akimis, rožinės spalvos nosimi. Kojose išsiuvinėta širdelė. Užpildas – sintetinis pluoštas. Prie žaislo pritvirtinta etikete su informacija lietuvių kalba: Pliušinis žaislas. Tinka vaikams nuo gimimo. Sudėtis: trikotažas (šiauštas arba nešiauštas), užpildo – poliesterio pluoštas ir/arba polimerinės medžiagos, detalių – plastikas. Importuotojas UAB Sanifinas", Laisvės pr. 60, LT-05120, Vilnius, Lietuva, Tel. +370 52413447, Gamintojas SOOO Volšebnyj Ostrov” ul. Novaja Zarija 49-2 Marjina Gorka Puchovski r. Minsko sr. Baltarusija. Išsaugokite informaciją apie gamintoją ir importuotoją. DĖMESIO! pakuotė nėra žaislas.- Vaikui žaislą duokite, prieš tai pašalinę pakuotės detales ir etiketes. Degus - nežaiskite ir nelaikykite žaislo prie ugnies ar šilumos šaltinių! Kilus gaisrui skambinkite pagalbos telefonu 112. Žaislo priežiūrai rekomenduojama naudoti putojančias, vaikų žaislams skirtas plovimo priemones.“

 

Produktas yra pavojingas, t. y. jo mechaninės ir fizinės savybės neatitinka LST EN 71-1:2015 Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės" 5.1 b) punkto reikalavimų, t. y. tempimo bandymo metu esant 40 N tempimo jėgai atsiskyrė minkšto žaislo (zuikučio) akys ir nosis, kurios visiškai telpa į mažų dalių cilindrą. Žaislas naudojamas pagal paskirtį ar numanomu būdu atsižvelgiant į įprastą vaikų elgesį, gali kelti pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai, kas neatitinka Žaislų saugos techninio reglamento" III skyriaus 13.1 punkto ir 13.2 punkto, 2 priedo II dalies 7 punkto reikalavimų, tuo pažeidžiamas Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 8.1 punkto reikalavimas - importuotojas privalo tiekti į rinką tik saugius gaminius.

 

Rimta rizika.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno apskrities skyrius 2017-11-21 sprendimu Nr. 1MS-16uždraudė UAB Sanifinas“, tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją dėl tolimesnės veiksmų eigos.

 

Įstatymų naujovės