*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į rinką pavojingą kosmetikos rinkinį

Uždrausta teikti į rinką pavojingą kosmetikos rinkinį

 

Uždrausta teikti į rinką pavojingą kosmetikos rinkinį moterims DORALL COLLECTION 24 PURE, prekės brūkšninis kodas 5414666014816.

 

Trumpas produkto aprašymas. Kosmetikos rinkinys tiekiamas rinkai spalvotoje, geltonos (aukso) ir rudos spalvų pakuotėje, kurioje yra parfumuotas vanduo bei rankų ir kūno losjonas. Rinkinio pakuotė paženklinta ženklinimo etikete lietuvių kalba, kurioje nurodyta: „DORALL kosmetikos rinkinys moterims „24 pure“. Rinkinį sudaro parfumuotas vanduo (30 ml), rankų ir kūno losjonas (100 ml). Parfumuotas vanduo: Dėmesio! Degi. Tik išoriniam naudojimui. Vengti patekimo į akis. Gaminiui patekus į akis, nedelsiant gerai praplauti vandeniu. Saugoti nuo vaikų. Laikyti kambario temperatūroje. Ingredients: žr. ant gaminio. Platintojas UAB „Kosmelita“, Kaunas, Taikos pr. 100, tel. (8 37) 351724. Atsakingas asmuo: First Note Perfumes NV Ter Stratenweg 29A, B-2520, Oelegem, Belgija. Gamintojas Indija. Serijos Nr. žr. ant gaminio. Geriausias naudoti iki pabaigos 01.2020“. Rinkinio sudėtyje esantis rankų ir kūno losjonas tiekiamas rinkai spalvotoje, geltonos (aukso) ir baltos spalvų plastikinėje tūbelėje su užsukamu aukso spalvos dangteliu. Rankų ir kūno losjono pakuotės ženklinime nurodyta: DORALL COLLECTION DC 24 PURE HAND & BODY LOTION for women, 100 ml/3.38 fl.oz., brūkšninis kodas - 5414666011273, partijos Nr. BO05-5, nurodytas atidaryto indelio simbolis ir laikotarpio nuo pakuotės atidarymo trukmė - 12M, kilmės šalis – Indija, gamintojo pavadinimas - Suntara Cosmetics Pvt Ltd MEPZ, Tambaram, Chennai, India, ingredientų sąraše nurodytas medžiagų Methylchloroisothiazolinone ir Methylisothiazolinone mišinys, kuris uždraustas naudoti nenuplaunamuose kosmetikos gaminiuose.

 

Produktas yra pavojingas, t. y. produktas neatitiko 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių IV skyriaus 14 straipsnio 1 dalies d punkto i papunkčio reikalavimo, kad kosmetikos gaminių sudėtyje negali būti konservantų, kurie išvardyti šio reglamento V priede, bet naudojami nesilaikant šio priedo reikalavimų, ir II skyriaus 3 straipsnio reikalavimo, kad rinkai tiekiami kosmetikos gaminiai turi būti saugūs žmonių sveikatai, jei naudojami laikantis įprastų ar numanomų naudojimo reikalavimų; taip pat produktas neatitiko Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 3 str. 5 d. pateikto saugaus gaminio apibūdinimo (saugus gaminys – bet koks gaminys, kurio vartojimas įprastomis ar galimomis iš anksto pagrįstai numatyti vartojimo sąlygomis nekelia jokios rizikos) ir yra pavojingas (nesaugus), t.y. kosmetikos rinkinio sudėtyje esančio kosmetikos gaminio – rankų ir kūno losjono DORALL COLLECTION DC 24 PURE, ingredientų sąraše nurodytas medžiagų Methylchloroisothiazolinone ir Methylisothiazolinone mišinys, kuris uždraustas naudoti nenuplaunamuose kosmetikos gaminiuose, kuris gali jautrinti odą ir sukelti kontaktinę alergiją. Platintojas UAB „Kosmelita“ tiekiantis rinkai kosmetikos gaminį – kosmetikos rinkinį moterims DORALL COLLECTION 24 PURE, kurio sudėtyje esantis rankų ir kūno losjonas neatitinka 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių IV skyriaus 14 straipsnio 1 dalies d punkto i papunkčio ir II skyriaus 3 straipsnio reikalavimų, pažeidė Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 9 straipsnio 1 dalies reikalavimą – teikti į rinką tik saugius gaminius.

 

Nustatyta rimta rizika.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str. ir siekiant, kad produktas nepatektų vartotojams, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Tauragės apskrities skyrius 2018-03-07 sprendimu Nr. 1RK-7 uždraudė UAB „Kosmelita“ tiekti produktą į rinką, įpareigojo nedelsiant pašalinti pavojingą produktą iš rinkos, įspėti vartotojus apie susijusią su pavojingu gaminiu rizika, pavojingą gaminį susigrąžinti iš vartotojų ir sunaikinti teisės aktų nustatyta tvarka.

Įstatymų naujovės