*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į rinką pavojingą lūpų blizgesį

Uždrausta teikti į rinką pavojingą lūpų blizgesį

 

Uždrausta teikti į rinką pavojingą gaminį - Chupa Chups“ lūpų blizgesys „Apple“, 15 ml, brūkšninis kodas 050051242027.

 

Trumpas produkto aprašymas: lūpų blizgesys „Apple“ yra pasaulyje populiarių „Chupa Chups“ saldainių–ledinukų formos ir išvaizdos („ledinukas“ – spalvotas plastikinis buteliukas, dekoruotas kaip saldainio–ledinuko blizgus įpakavimas, pritvirtintas ant plastikinio „pagaliuko“). Lūpų blizgesys teikiamas rinkai supakuotas standžioje kartono–plastiko pakuotėje. Kartono priekinė pusė yra žalios spalvos su „Chupa Chups“ logotipu (2-ose vietose) ir prekės ženklo piešiniu (gėlės žiedo kontūrai), nurodytas lūpų blizgesio aromatas (apple, pomme, apfel) ir kiekis (15 ml). Lūpų blizgesio pirminė ir antrinė pakuotės yra ryškių spalvų, gaminys skleidžia stiprų, patrauklų kvapą, pavadinimas „Chupa Chups“ ir forma imituoja rinkoje platinamus populiarius saldainius–ledinukus „Chupa Chups“.

 

Produktas yra pavojingas, t.y. „Chupa Chups“ lūpų blizgesys „Apple“ 15 ml, neatitinka 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 „Dėl kosmetikos gaminių“ II skyriaus 3 straipsnio „Sauga“ a) punkto reikalavimų (rinkai tiekiami kosmetikos gaminiai turi būti saugūs žmonių sveikatai, jei naudojami laikantis įprastų ar numatomų naudojimo reikalavimų, ypač atsižvelgiant į pateikimą, įskaitant atitiktį 1987 m. birželio 25 d. Direktyvos 87/357/EEB „Dėl valstybių narių įstatymų, skirtų produktams, kurie, atrodydami kitokie, nei yra iš tikrųjų, kelia pavojų vartotojų sveikatai ar saugai, suderinimo“ reikalavimams) ir VI skyriaus 20 straipsnio „Teiginiai apie gaminį“ 1 dalies nuostatų (ženklinant, pateikiant rinkai ir reklamuojant kosmetikos gaminius, draudžiama naudoti formuluotes, pavadinimus, prekės ženklus, vaizdinius ar kitus ženklus, kurie perkeltine ar kita prasme teigtų, kad gaminys turi savybių ar funkcijų, kurių iš tiesų neturi). „Chupa Chups“ lūpų blizgesys „Apple“ pagal išvaizdą imituoja maisto produktus (pasaulyje populiarius saldainius – ledinukus „Chupa Chups“), kadangi lūpų blizgesio išvaizda, kvapas, forma ir dydis panašus į saldainius – ledinukus ir, atrodydamas kitoks, nei yra iš tikrųjų, kelia pavojų vartotojų sveikatai ar saugai.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str. ir siekiant, kad produktas nepatektų vartotojams, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Panevėžio apskrities skyrius 2018-04-19 sprendimu Nr. 1 AŠL-6 uždraudė UAB „Kosmelita“ tiekti produktą į rinką, įpareigojo nedelsiant pašalinti pavojingą produktą iš rinkos, įspėti vartotojus apie susijusią su pavojingu gaminiu rizika, pavojingą gaminį susigrąžinti iš vartotojų ir sunaikinti teisės aktų nustatyta tvarka.

Įstatymų naujovės