en

Uždrausta teikti į rinką pavojingą stalą

Uždrausta teikti į rinką pavojingą stalą

 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą baldą – apvalų stalą LAWA LOLA, modelis T01-15036, prekės brūkšninis kodas nenurodytas. 

 

Trumpas produkto aprašymas: stalas su apvaliu 500 mm skersmens stalviršiu ir kryžmės pavidalo atrama. Stalviršis iš medienos plaušų plokštės (MDF), 18 mm storio. Laikančioji stalviršio dalis metalinė, dažyta balta spalva, surenkama. Stalas supakuotas į dvi kartonines dėžes, ant kurių identiški užrašai lenkų kalba.

 

Baldas  apvalus stalas LAWA LOLA, modelis T01-15036, yra pavojingas; t.y. bandymo metu nustatyta, kad baldo  mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka Direktyvos dėl bendrosios gaminių saugos, reikalavimų ir Europos standarto LST EN 12521:2016  reikalavimų baldams, t.y. Veikiant vertikaliąja 200 N apkrova 50 mm atstumu nuo išorinio stalviršio krašto, kur yra labiausiai tikėtinas virtimas, stalas virsta. Stalo konstrukcija neatitinka pastovumo reikalavimo, virsta, naudojant stalą pagal paskirtį, vartotojas gali patirti sužalojimus Kyla pavojus susižeisti – nusideginti, nusiplikyti karštu skysčiu, susižeisti. Nustatyta rizika – rimta.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Marijampolės apskrities skyrius 2018-12-17 sprendimu Nr. 1JPE-39 uždraudė  įmonei UAB Gintaro baldai tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją dėl tolimesnių veiksmų eigos.