en

Uždrausta teikti į rinką pavojingą žaislą – lėktuvėlį

Uždrausta teikti į rinką pavojingą žaislą – lėktuvėlį

 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą – mechaninį lėktuvą „Air Plane“; prekės brūkšninis kodas 6825856123024.

 

Trumpas produkto aprašymas: lėktuvo korpusas pagamintas iš įvairių (geltonos, mėlynos, salotinės, oranžinės, juodos) spalvų standžiojo plastiko, su keturiais ratukais ir su inercijos mechanizmu, kuris suteikia jam riedėjimą. Metalinės ratukų, propelerio ašys ir tvirtinimo detalės (varžteliai). Akys, užrašai, spiralė nupiešti. . Prie žaislo pakuotės pritvirtinta etiketė - lipdukas su informacija lietuvių kalba.

 

Žaislas  mechaninis lėktuvas „Air Plane“; prekės brūkšninis kodas 6825856123024, yra pavojingas; t.y. bandymo metu nustatyta, kad žaislas (mechaninis lėktuvas „Air Plane“; prekės brūkšninis kodas 6825856123024) yra pavojingas, nes mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1:2015 „Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“, kadangi bandymų metu nustatyta, kad tempimo bandymo metu atsiskyrusi detalė – turbina, mėtymo bandymo metu, atsiskyręs rato diskas telpa į mažų dalių cilindrą. Vaikas gali įsidėti į burną smulkią detalę ir ja užspringti, kyla pavojus užspringti. Nustatyta rizika – rimta.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius 2018-12-14 sprendimu Nr. 1VB-102 uždraudė UAB Barteris tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją dėl tolimesnių veiksmų eigos.