*skip_to_content*
en

Uždrausta teikti į rinką pavojingą žaislų rinkinį

Uždrausta teikti į rinką pavojingą žaislų rinkinį

 

Uždrausta teikti į rinką pavojingą žaislų rinkinį „Harmonious Music“, prekės br. kodas 6991200670527.

 

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą žaislą: Žaislų rinkinys pagamintas iš įvairių spalvų spalvų standaus plastiko. Besisukanti ir grojanti muzikinė karuselė tvirtinama prie kūdikio lovytės krašto. Spalvingą standaus plastiko žaislų rinkinį sudaro: balta prisukama dėžutė su metaliniais žiedu ir kabliuku, dviejų oranžinių lankų kryžminė konstrukcija (su keturiais tuščiaviduriais fiksavimo rutuliukais galuose) žaisliukams pakabinti, keturi lankeliuose įtvirtinti ir besisukantys barškučiai – šuniukai (geltonas, raudonas, žalsvas ir violetinis) su sintetinėmis rišimo virvelėmis, žalias atraminis stovelis (su žirafos galva) su varžtu prie lovytės pritvirtinti. Ant atskirų žaislo detalių (barškučių lankelių ir muzikinės dėžutės) priklijuoti spalvingi lipdukai su plastiko plėvele. Žaislų rinkinio pakuotės masė - 418 g, matmenys - (370 x 45 x 275) mm.

 

Gaminio kilmės šalis – Kinija, importuotojas ir jo adresas - Ideal Holdings Limited, Hong Kong, platintojas - UAB „Tavo noras“, Ratnyčios g. 5A, Kaunas.

 

Produktas yra pavojingas, t. y. žaislo –  žaislų rinkinys „Harmonious Music“ (Art. NO. D084B, prekės kodas MKG067052, prekės brūkšninis kodas 6991200670527) pavojingas jaunesniems kaip 3 metų amžiaus vaikams ir neatitinka Žaislų saugos techninio reglamento 13.1 p., 13.2 p., 2 priedo II dalies 3 p., 2 priedo II dalies 7 p. reikalavimų šios grupės žaislams – Lietuvos rinkai negalima pateikti žaislų, jeigu jie neatitinka esminių saugos reikalavimų; žaislai neturi kelti pavojaus naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai arba sveikatai, kai jie naudojami pagal paskirtį arba kitu numanomu būdu atsižvelgiant į įprastą vaikų elgseną; atviros briaunos, kyšuliai, vielos, laidai ir žaislų sutvirtinimo detalės turi būti suprojektuoti ir pagaminti taip, kad būtų kiek įmanoma sumažinta dėl sąlyčio su jais kylanti rizika fiziškai susižeisti; aiškiai vaikams iki 36 mėnesių naudoti skirti žaislai, jų sudedamosios dalys ir nuo žaislų nuimamos dalys turi būti tokių matmenų, kad jų nebūtų įmanoma praryti arba jos negalėtų patekti į kvėpavimo takus, nes neatitinka žaislų saugos darniojo standarto LST EN 71-1:2015 „Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 4.7 c), 5.1 b) punktų saugos reikalavimų žaislams, kurie skirti jaunesniems kaip 3 metų amžiaus vaikams ir jiems pirmiausia jie turi būti saugūs; smūgiavimo bandymo metu standaus plastiko sudužusių fiksavimo rutuliukų dalių briaunos su šerpetomis, kurios gali sužeisti arba įbrėžti; tempimo bandymo metu žaislų rinkinio atsiskyrusios lipdukų plastiko plėvelės ir smūgiavimo metu sudužusių standaus plastiko fiksavimo rutuliukų smulkios dalys visiškai telpa į smulkių detalių cilindrą, kyla uždusimo/užspringimo ir susižalojimo pavojus. Mažiems vaikams, kurie negali savarankiškai atsisėsti, korpusas po bandymų turi būti be įtrūkių, nes kyla pavojus susižeisti. Įvertinus riziką, nustatyta, kad rizika rimta – vaikui žaidžiant, kyla pavojus užspringti, uždusti ir susižeisti.

 

Rimta rizika. Uždusimo, užspringimo pavojus.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 14, 16, 17 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno apskrities skyrius 2017-09-07 sprendimu Nr. 1VB-69 uždraudė UAB „Tavo noras“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją dėl tolimesnės veiksmų eigos.

Įstatymų naujovės