en

Savanoriškas nesaugių produktų atšaukimas iš rinkos

Svarbu! Vartotojams, įsigijusiems sąraše minimą nesaugų produktą, rekomenduojame nedelsiant jį grąžinti pardavėjui arba kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą.


Iš rinkos atšaukiami nesaugūs produktai:
 

 

2020 metai

1. Advokatų kontora Cabinet d'Avocats Laffineur, atstovaudama gamintoją Yamaha Music Europe GmbH, išplatino pranešimą dėl „Line 6 Relay G10“ skaitmeninės belaidės gitaros sistemos, naudojančios ličio jonų akumuliatorius, galimo perkaitimo. Gaminys dabar yra testuojamas nepriklausomoje laboratorijoje, siekiant išsiaiškinti tikslią perkaitimo priežastį. Gamintojas prašo nenaudoti gaminio, kol bus pateikti mikroprograminės įrangos naujiniai ar kita su gaminiu susijusi informacija (saugos įspėjimas).

 

2. UAB „Darina“ informavo Tarnybą, kad įmonė vykdo pastos plaukams nuo pleiskanų (40 ml) „SULSENA“ atšaukimą iš rinkos. Pasta plaukams nuo pleiskanų (40 ml) „SULSENA“ neatitinka 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1223/2009 dėl kosmetikos gaminių reikalavimų. Vartotojai, kurie įsigijo šią prekę, gali kreiptis į UAB „Darina“ ir susigrąžinti pinigus.

 

3. Gamintojas Philips atšaukia skaitmeninį kūdikių priežiūros vaizduoklį „Philips Avent SCD620“https://www.philips.lt/c-w/pagalba/recall/avent-baby-monitors-scd620-series

Gamintojas Philips nustatė, kad labai retais atvejais, prijungus prietaisą prie elektros tinklo, pagrindinio įrenginio baterija gali perkaisti ir sukelti gaisro pavojų. „SCD620“ modeliai su 2200mAh baterija, kurių gamybos kodai prasideda TM5A, TM5B ir TM5C, buvo gaminami nuo 2016 m. sausio mėn. iki 2018 m. kovo mėn. Vartotojai raginami patikrinti turimą prietaisą laikydamiesi instrukcijų, pateiktų svetainėje https://www.philips.lt/c-w/pagalba/recall/avent-baby-monitors-scd620-series#slide_Is_my_product_affected arba paskambinę į „Philips“ skambučių centrą tel. 8 5 214 0294. „MyPhilips CRM“ duomenų bazėje registruotiems klientams gamintojas asmeniškai praneš apie produkto atšaukimą el. paštu. Identifikuodami atšauktą prekę, vartotojai raginami susisiekti su „Philips“ atstovu, kad gautų daugiau informacijos.

 

4. UAB „Studio moderna“ informavo Tarnybą dėl savanoriško pavojingo gaminio – DELIMANO HEATING FAUCET INSTANT PRO vandens šildytuvo, kurio modelis yra KDR-5E-1, užsakymo numeriai: ORT20-002267, ORT20-002268, ORT20-002843 – atšaukimo iš rinkos. Gamintojas „Top Shop International SA“ identifikavo gaminio konstrukcijos techninę klaidą, susijusią su šiuo produktu. Keliose pagamintų gaminių serijose yra produkto šildymo kameros vidinės dalies įtrūkimas, dėl ko minimalus vandens kiekis gali patekti į elektros grandinės plotą. Atsižvelgiant į tai, yra didelė tikimybė, kad toks defektas vartotojų sveikatai gali sukelti neigiamų pasekmių (elektros šoką). Pavojus nėra akivaizdus vartotojui, kadangi defektas yra produkto korpuso viduje ir vizualiai nematomas. Remiantis gamintojo atliktu rizikos apskaičiavimu ir įvertinimu, produktai iš nurodytų gamybos serijų (ORT20-002267, ORT20-002268, ORT20-002843) gamintojo nuomone, yra pavojingi ir gali sukelti rimtą pavojų vartotojų sveikatai. Sustabdyta visa aukščiau nurodyto produkto prekyba Lietuvos Respublikoje nuo 2020-11-27.

2020-11-30 pateiktas pranešimas vartotojams platintojo internetiniuose tinklalapiuose, parduotuvėse, nedelsiant nustoti naudoti produktą ir grąžinti produktą platintojui susigrąžinant pinigus: https://smsb.si/international/customer-notice_lt.pdf

 

5. Advokatų kontora „COBALT“, atstovaudama įmonę „Festool GmbH“ (Vokietija), informuoja apie įmonės gaminių – „Kapex“ skersinių pjaustymo pjūklų (230V varianto KS88 ir KS120 modelių), pagamintų laikotarpiu nuo 2007 m. pradžios iki 2010 m. sausio pabaigos – galimą elektroninio valdymo bloko įkaitimą. Įmonė prašo vartotojų susisiekti su „Festool“ dėl išsamesnės informacijos apie produktų pavojų (saugos pranešimas).

  

2018 metai

1. Whirpool Corporation pranešė apie „KitchenAid" elektriniuose virduliuose rastus defektus (virdulio rankena gali atsiskirti nuo virdulio korpuso ir tapti nestabili) ir informavo apie planuojamus įgyvendinti korekcinius veiksmus bei pakeisti vartotojų įsigytus šio modelio virdulius.

 

2. Geberit International AG informavo, kad iki 2014 m. vasario mėn. pagaminti „AquaClean 8000plus" klozetai su bidė funkcija (anksčiau pardavinėjami kaip prekių ženklu „Balena 8000" pažymėti gaminiai) gali būti pavojingi. Problemą sukelia citrinų rūgšties turintis purkštuvo valiklis (galimas užsiliepsnojimo pavojus). Bendras gaminių skaičius Lietuvoje – 30 vienetų. Bendrovė 2018 m. sausio 15 d. išsiuntė laiškus gaminio savininkams, kurių adresai bendrovei žinomi bei didmenininkams, įsigijusiems minėtą gaminį. Bendrovė taip pat nurodė, kad saugos įspėjimas paskelbtas bendrovės interneto svetainėje www.geberit-aquaclean.com. Bendrovė inicijavo purkštuvo valiklio modfikavimą.

 

3. UAB „Lidl Lietuva“ pranešė apie „Powerfix“ Greitųjų jungčių rinkinio atšaukimą iš prekybos. Atšaukimo priežastis – susiklosčius nepalankioms sąlygoms, gali kilti gaisro arba elektros smūgio pavojus. Produkto informacija – modelio numeris HG02035A, versijos 01/2017 bei 01/2018, brūkšninis kodas – 4304493357464 ir 4056232090308, gamintojas ar jo atstovas – OWIM GmbH & Co. KG, Stiftsbergstr. 1, 74172 Neckarsulm, kilmės šalis – Kinija. Bendrovė informavo, kad paskelbė informaciją parduotuvėse bei interneto svetainėje, prekę vartotojai gali grąžinti bet kurioje Lidl parduotuvėje, nepateikę pirkimo čekio.

 

4. Makita OY Estijos filialas laikinai atšaukė Makita (DCS6401-45, EA7300P45E) ir Dolmar (PS-6400-45, PS-6400HS, PS-7900HS, PS-7910, PS-7300-45, PS-7310, PS-7310-50) benzininių pjūklų modelius, buvusius pardavime Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nuo 2012 m. vasario iki 2018 m. kovo mėnesio. Nurodyti pjūklų modeliai turi ISO 13772 standarto neatitikimą automatinio stabdžio sistemoje ir gali sukelti sužalojimo pavojų. Bendrovė informavo, kad prekybininkams išsiųsti laiškai su informacija ir prašymu informuoti savo klientus, pirkusius šiuos įrankius, kad įrankiai turi būti pristatyti į Makita serviso centrą Vilniuje neatlygintinam detalių keitimui (https://www.makita.lt/lijsten/custom/Uued tooted/Recall01/LIT2.pdf), patalpinta išsami informacija apie įrankių atšaukimą oficialiose Makita gamintojo atstovo svetainėse (https://www.makita.lt/naujienos/benzininiu-grandininiu-pjuklu-ataukimas.html), papildomai Latvijos ir Estijos gamintojo Makita atstovai tiesiogiai informavo savo vartotojų teisių tarnybas apie įrankių atšaukimą.

 

5. 2018 m. rugsėjo 26 d. IKEA atšaukė iš rinkos dalį lubinių šviestuvų CALYPSO, kuriuos pirkėjai galėjo įsigyti nuo 2016 m. rugpjūčio 1 d. Visame pasaulyje buvo gauti 3 pranešimai dėl sužeidimų, kurie atsirado dėl nukritusio gaubto ir aštrių stiklo šukių ant grindų. Nusiskundimų dėl nukritusio šviestuvo gaubto Lietuvoje nebuvo. CALYPSO yra pagaminamas šviestuvas su keturiais metaliniais laikikliais. Atšaukiama partija buvo pagaminta nuo 1625 iki 1744. Lietuvoje minėtos partijos buvo parduota 2088 vienetai CALYPSO šviestuvų. IKEA informavo, kad iš rinkos atšaukiami visi minėtos partijos gaminiai. Pirkėjai informuoti spaudos pranešimu, IKEA Family naujienlaiškiu elektroniniu paštu, socialinėse medijose. Pirkėjams, pristačiusiems CALYPSO šviestuvą, pirkimo dokumentas nėra reikalingas.

 

2017 metai

1. UAB „Rimi Lietuva" pranešė apie rankinio maišytuvo ICA Cook&Heat atšaukimą iš prekybos. Atšaukimo priežastis – perkaitimo galimybė. Produkto informacija: prekės ženklas – ICA, EAN kodas – 7331210124372, tiekėjas – ICA Sverige AB. Bendrovė informavo, kad 2017-12-05 paruošė atšaukimo informaciją pirkėjams.

 

2016 metai

1. MANN + HUMMEL FILTRATION TECHNOLOGY POLAND pranešė apie degalų filtrų PP 841/6, skirtų tam tikrų modelių automobiliams, atšaukimą. Galimas pavojus – filtro viršutinis dangtelis gali atsilaisvinti, degalai gali nutekėti iš degalų filtro, blogiausiu atveju gali kilti gaisras. Bendrovės žiniomis, nei vienu atveju nekilo gaisras, nebuvo sužaloti žmonės. Bendrovė prašo ir kviečia klientus nemokamai pasikeisti brokuotus degalų filtrus į naujo modelio filtrus. Buvo nedelsiant nutraukta brokuotos partijos gamyba, verslo partnerių paprašyta išimti brokuotus filtrus iš prekybos ir grąžinti.

 

2. Garmin (Europe) Ltd pranešė apie bėgiojimui skirto laikrodžio GPS „Forerunner 15“ atšaukimą. Galimas pavojus – vienos produkto detalės lydmetalio sujungimuose esantis švino kiekis viršija leistiną normą, tačiau šie lydmetaliai niekada tiesiogiai nesiliečia su prekės vartotoju, taip pat neigiamas poveikis aplinkai yra labai mažas. Bendrovė pranešė, jog paskelbė šių produktų karantiną, buvo sustabdytas šio produkto siuntimas ES platintojams ir prekybos agentams. Visi produktai, kurie yra bendrovės žinioje, buvo grąžinti į gamyklą Taivane.

 

3. Samsung Electronics (UK) Ltd pateikė informaciją dėl nustatytų mobiliųjų telefonų Samsung Galaxy Note 7 izoliuotos baterijos trūkumų. Galimas pavojus – baterijos sprogimas, gaisras. Bendrovė informuoja, kad Samsung Galaxy Note 7 pardavimai yra sustabdyti ir prašo šio modelio telefonų savininkų įrenginius nedelsiant išjungti ir grąžinti pakeitimui į pirkimo vietą.